oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Cyklotrasy

Klínovecké sjezdařské downhill trasy

Lanová dráha Prima Express nabízí možnost vyvezení kol zdarma až na vrchol Krušných hor. K nástupní stanici lanovky z Jáchymova dojedete po 3 km od zdejšího kruhového objezdu ulicí K lanovce.

Downhill Klínovec je trať pro sjezd na horském kole. Tato disciplína má na Klínovci velmi dlouhou tradici a historie legendární kamenité tratě zahrnuje i závody Mistrovství ČR.

Sjezdová trať na Klínovci prošla v roce 2015 rekonstrukcí a má za sebou první úspěšnou sezonu. V roce 2016 bude do poloviny července rozšířena o 1 km dlouhý lesní úsek, který nahradí nepopulární dojezd ke spodní stanici lanovky po šotolinové cestě. Úpravy se dotknou i stávajících úseků - trať bude vylepšena o několik rock gardenů. Další lesní úseky by měly vzniknout v následujících sezonách.

Návštěvníci Downhillu Klínovec naleznou kompletní zázemí včetně restaurace, stánku s občerstvením, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením, servisu, sprch a myčky kol.

Povinnou výbavou je kvalitní celoodpružené sjezdové nebo freeridové kolo s alespoň 180 mm zdvihu na přední vidlici i zadním tlumiči. Používej jen kolo ve vynikajícím technickém stavu. Stav kola kontroluj před každou jízdou. Povinná je také integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.

Více o sjezdové trati a dalších trailech na www.trailpark.cz

Kontakt: +420 415 240 240,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

informaceNa Klínovci se každoročně pořádají pohárové závody a mistrovství České republiky ve sjezdu na horských kolech.

Sjezdová trať Downhill Klínovec

Jižní svahy Klínovce jsou rozděleny třemi významnými vrstevnicovými cestami. Jsou jimi Zlatá cesta, Pašerácká cesta a cesta do Schwarzu. Všechny tyto cesty křižují i tuto trať. Za zmínku stojí zejména sekce Ve Schwarzu, který vede pod extrémně strmými svahy v tzv. Černém lese (Schwarzwald). 

1 Ke Zlaté cestě
2 Nad Pašeráckou (někdy také Vancouver)
3 Pod Pašeráckou
4 Ve Schwarzu

 

informaceV Infocentru Boží Dar si také můžete zakoupit cyklomapy.

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit