oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Boží Dar aktuálně

Rozhledna Klínovec: V provozu denně 9.00 - 19.00 hodin. Aktuální informace naleznete zde. Živý obraz z kamery na rozhledně můžete vidět na tomto odkaze.

Žádáme návštěvníky, aby využili parkovacích míst na parkovištích při vjezdu a výjezdu do města. Parkování v centru je vyhrazeno rezidentům. VÍCE INFORMACÍ ZDE.

Ježíškova cesta:

Upozornění pro návštěvníky Ježíškovy cesty:
V době od 18. do 22.6. 2018 omezen provoz na JC z důvodu konání ME v 3Dlukostřelbě. V těchto dnech budou po JC převážet autobusy účastníky ME, kteří se budou na cestě taktéž pohybovat. Doporučujeme všem naplánovat si návštěvu Ježíškovy cesty v jiných termínech. Děkujeme za pochopení.
Přijeďte k nám s dětmi na Ježíškovu cestu. Na infocentru si můžete pro děti zakoupit zápisníček 30,-/kus. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě obdržíte na infocentru za správně vyplněný zápisníček razítko a malou odměnu. Prosíme rodiče s dětmi, aby se pohybovali mimo upravené běžecké stopy. Na trasu si můžete vzít boby nebo sáňky. V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

Občerstvení Krmelec:
Otevřeno: Pondělí - Pátek 11:00 - 16:00 hodin. Sobota - Neděle 11:00 - 17:00 hodin.

Aktuální info z letního Klínovce:

Během června lanová dráha Prima Express v provozu každý týden od úterý do neděle, vždy od 9:30 do 18:00. Přepravujeme jak cyklisty, tak i pěší.

Otevřen trail Rubin v plné délce 8 km, sjezdová trať Downhill Klínovec (3 km) a obě dokončené sekce trailu Baron (1,6 km). Trail Azur je nadále uzavřen.

Navštivte naše vlastivědné muzeum. Zveme všechny příznivce mineralogie k návštěvě Božídarského muzea k prohlídce exponátů kamenů a minerálů z oblasti Krušnohoří. Prohlédněte si Božídarský zvon z kostela Sv. Anny nebo historický prapor Božídarského hasičského sboru. Můžete zde také vidět ukázky hornických potřeb, nástroje z kuchyně našich babiček, selskou jizbu, betlém s tématem vánočního razítka a nově také model Klínovec Fichtelberg. Otevřeno denně od 8.00 - 18.00 hod. Vstupné zdarma.

Náš tip na výlet - navštivte podmořské akvárium v Oberwiesenthalu, svezte se parní mašinkou (4 km od Božího Daru) a užijte si vodní hrátky ve vodním světě Freizeitbad v Gayeru (35 km od Božího Daru). Nezapomeňte si vzít pas, platba v eurech.

Salaš na Ryžovně - Po - Út zavřeno, St - Ne otevřeno  11.00 - 16. 00 hod.

 

 

 

 

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit