oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Novinky na Ježíškově cestě

V rámci přeshraničního projektu Zvyšování rozmanitosti v lesích v regionu Centrálního Krušnohoří bylo na Ježíškově cestě osazeno šest naučných cedulí s interaktivními prvky pro děti. Na malém JC okruhu mezi boudiškami č. 11 a 12 naleznete dvě tabule, jednu s informacemi o zaměření a cílech městských lesíů Boží Dar a druhou s vizí lesa, k jakému chceme v městských lesích dojít, děti si tu na otočných tabulkách můžou prohlédnout, která dřevina má jakého škůdce.

Na velkém ježíškově okruhu na Špičácké cestě naleznete tabuli s informacemi o výchově mlazin a s obrazem pro děti "Strom jako dům". Na Vodárenské cestě je tabule s informacemi o financování a důvodech realizace projektu. Vedle Janouškovy cesty na kraji lesa před Myslivnami najdete dvě tabule s informacemi o vnášení jedle do porostů a o zvěři. Na tabulích je možné si zahrát tripexeso, kdy se skládají trojice dřevina-list-plod, nebo zvíře-stopa-pobytové znamení.

Dřevěné postavičky zhotovené abertamským řezbářem Antonínem Dorazímem, jako je sova, bobr, ježek nebo orel, nově vítají především děti na malém Ježíškově okruhu.


Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit