Official pages
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Parking in Boží Dar
Downhill skiing
Cross-country skiing
Families with children
Snowboarding
Cable cars and ski lifts
Accommodation in Boží Dar
Relaxation and Well-being
Nomination UNESCO

Ski Resort Boží Dar

5 4 13
wide downhill slopes of varying difficulty
for children and for experienced skiers
ski-lifts and a cable-car with varying
capacity of transport, no waiting queue
cross-country trails nearby Boží Dar,
tens of kilometres cross-country trails

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

Důležité upozornění
Změny sportovišť pro alpské disciplíny a akrobatické lyžování.  Změny a rozpis jednotlivých disciplín najdete  zde

 

Karlovarský kraj / 19.01.2020 - 24.01.2020

V roce 2020 Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělí města Karlovy Vary, Cheb, Jáchymov, Ostrov nad Ohří, Boží Dar a Mariánské Lázně. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Slavnostní zahájení bude hostit karlovarská KV Aréna. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů.

Medaile pro mladé olympioniky bude z porcelánu

 

Karlovy Vary (22. 10. 2019) Vítězové jednotlivých disciplín zimní olympiády dětí a mládeže, která odstartuje v Karlovarském kraji v lednu 2020, se mají na co těšit. Medaile za jejich výkony totiž nebude jen tak ledajaká. Půjde o unikátní porcelánový výtvor z dílny karlovarské výtvarnice a umělkyně Lenky Sárové Malíské, jež navrhla grafickou podobu tohoto ocenění. Materiál ke zhotovení medaile tak bude vycházet z tradic regionální výroby porcelánu a medaile sama bude díky svému preciznímu provedení plnohodnotnou paralelou medailí olympiád pro dospělé sportovce.

 

„Od chvíle, kdy jsme získali pořadatelství Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže, jsme věděli, že medaile musí být jedinečné a chceme, aby byly spjaty s historií a tradičním odvětvím v kraji. Porcelánová medaile v kombinaci se zajímavou dekorací a motivem sněhové vločky, který vznikl ze zvětšeniny skutečné podoby vločky, přesně splňuje naši představu. Jsem přesvědčena, že díky tomu budou mít medailové ceremoniály velmi slavnostní ráz a medaili si budou sportovci opatrovat nejen jako důkaz svých sportovních kvalit, ale také jako originální umělecké dílko,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

 

Pro všech 12 olympijských zimních sportů dodala oficiální porcelánové medaile společnost Thun 1794. „Tvar medaile plně respektuje vítězný návrh grafiky pro Olympiádu dětí a mládeže, zároveň však vyzdvihuje přednosti porcelánu - materiálu, který je u nás v regionu více než doma již po staletí. Jedná se o unikátní porcelánový solitér, který důstojně splňuje ta nejvyšší kritéria,“ popsala Martina Kosová ze společnosti Thun 1794. Pro mladé závodníky porcelánka Thun 1794 kromě medailí z "bílého zlata" - jak se s oblibou porcelánu říká - připravuje i porcelánové poháry. Vedle moderních medailí jsou naopak poháry velmi tradiční v klasickém provedení.

 

 

 

Novinky a zajímavosti k blížící se olympiádě dětí a mládeže hledejte na https://odm.olympic.cz/2020https://odm.olympic.cz/2020.
Další informace naleznete na odkazech:  https://odm.olympic.cz/
Informace jsou i na faceboku: https://www.facebook.com/olympioniciODM/

 

 

Development Projects

EUThe town Boží Dar wishes to seek and purposefully develop all activities aiming at satisfying visitors´ demands so that they come back and stay longer.
Overview of the City Projects within EU >>

Olympiáda D&M

Events Calendar

Local Authority

Selected information published by the City Council Boží Dar. More information on the website of the City Council.

 

Don’t forget to visit