Официальный сайт
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Cyklotrasy

Лукаш Бауэр Тур и Йенс Вайсфлог Тур

Эти трансграничные маршруты предназначены для пеших туристов, велосипедистов и лыжников. Они соединены с республиканскими сетями велотрасс по обе стороны границы. Оба маршрута начинаются в Божи-Даре, ведут по дороге На Враки и возвращаются по дороге от пограничного перехода Божи-Дар.

Лукаш Бауэр Тур

Na Božím Daru začínající i končící 7,5 km dlouhý okruh nese jméno po stříbrném olympijském medailistovi z roku 2006, vítězi Světového poháru 2008 a držiteli 2 bronzových medailí ze ZOH ve Vancouveru. Sportovní výsledky Lukáše Bauera jsou neodmyslitelně spjaty s Krušnými horami, kde Lukáš trénuje a žije se svou rodinou.

informaceOkruh Lukáše Bauera vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.

Йенс Вайсфлог Тур

Okruh dlouhý 24,5 km, nese jméno po německé olympijské legendě ve skoku na lyžích, jehož život je spojen se sousedním německým městem Kurort Oberwiesenthal. Jens tu za svého mládí chodil do školy a na místním skokanském můstku i trénoval. V současnosti vlastní v Oberwiesenthalu hotel.

informaceOkruh Jense Weissfloga vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.
informaceПодробную информацию о трассах, велосипедные карты и путеводители можно получить в Информационно-туристическом центре города Божи-Дар.

Не забудьте посетить