Официальный сайт
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Cyklotrasy

Велосипедные маршруты невысокой сложности

Это технически нетребовательные маршруты. Трассы проходят по дорогам местного значения и шоссе III класса. В некоторых случаях используются лесные тропы с твердым покрытием и ровной поверхностью. Трассы специально не обозначены, но для их прохождения достаточно иметь под рукой туристическую или велосипедную карту области.

Маршрут № 1

Boží Dar - Ryžovna - Blatenský vrch a zpět

Délka okruhu: 22 км
Категория сложности: I. - II.

Cílem výletu je Blatenský vrch (1043 m.n.m). Na jeho vrcholu se nachází kamenná rozhledna, z níž je překrásný pohled na celé Krušné hory. Nedaleko od Blatenského vrchu nachází Naučná stezka Vlčí jámy (500 m, zbytky cínových šachet), ve kterých se často i v létě udržují zbytky ledu a sněhu.

Маршрут №2

Boží Dar - Rýžovna - Blatenský vrch - Horní Blatná - Pernink - Abertamy - Hřebečná - Rýžovna - Boží Dar

Délka okruhu: 30 км
Категория сложности: II.

Na této trase doporučujeme zastávku na rozhledně na Blatenském vrchu. Na jeho vrcholu se nachází kamenná rozhledna, z níž je překrásný pohled na celé Krušné hory. Nedaleko od Blatenského vrchu nachází Naučná stezka Vlčí jámy (500 m, zbytky cínových šachet), ve kterých se často i v létě udržují zbytky ledu a sněhu.

Маршрут №3

Boží Dar - Myslivny - Zlatý Kopec - Český Mlýn - Holubí skalky - Červená liška - Potůčky - Rýžovna - Boží Dar

Délka okruhu: 38 км
Категория сложности: I. - III.

Okruh si můžete zkrátit a zjednodušit tím, že od Mysliven pojedeme po Mílovské cestě k Červené lišce. Zkrácená trasa je měří 30 km. Na cestě vás čeká několik zajímavostí. Projedete Přírodním parkem Zlatý Kopec, skalními útvary Holubí skalky, minete obec Potůčky se známým tržištěm a část trasy vede souběžně s ojedinělým vodním dílem Blatenský příkop.

Маршрут № 4

Boží Dar - Ryžovna - Horní Blatná - Jelení - Přebuz -Vysoké Pec - Nejdek - Perninku - Abertamy - Hřebečná - Rýžovna - Boží Dar

Délka okruhu: 65 км
Категория сложности: I. - III.

Po projetí obcí Horní Blatná držte směr Nové Hamry. Po 2 km odbočte vpravo na asfaltovou cyklostezku č. 2000, označenou žlutými psaníčky. Této cestě se říká Stará Bučínská a vede pod Vlčí, Zaječí a Liščí horou do Jelení. Cyklookruh dále pokračuje přes Přebuz a ostatní výše uvedené obce až na Boží Dar. Tato trasa je delší a náročnější, než okruhy předchozí. Vede kopcovitým terénem. Vaše námaha však bude odměněna překrásnými přírodními scenériemi, kterými budete projíždět.

Маршрут № 5

Zkrácený Klínovecký okruh: Boží Dar - Neklid - sedlo Klínovce - Pašerácká stezka - Neklid - Boží Dar

Délka okruhu: 18 км
Категория сложности: II. - III.

První část - Boží Dar - směr hraniční přechod - Neklid - sedlo Klínovce absolvujeme po silniční komunikaci. V sedle odbočíme vpravo na silnici vedoucí na Klínovec. Po 500 metrech se napojíme na zeleně značenou cyklostezku, která vede nejprve přes klínovecké sjezdovky, a v druhé části najíždí na Pašeráckou stezku. Po té se dostáváme zpět nad Neklid a Boží Dar. Na trati jsou dva nepříjemné táhlé kopce (0.-3 km, 12.-15 km). Při dobré viditelnosti jsou z této trasy nejhezčí pohledy na Krušné hory.

informaceПодробную информацию о трассах, велосипедные карты и путеводители можно получить в Информационно-туристическом центре города Божи-Дар.

Не забудьте посетить