oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Ryžovna

Ryžovna: ubytování, naučné stezky...

Ryžovna je ideálním cílem třeba odpoledního výletu. Leží na oblíbené naučné stezce Blatenský příkop a je ideální zastávkou pro odpočinek, dobrý oběd i poznání kousku historie obce.

Trocha z historie Ryžovny...

Obec vznikla někdy kolem poloviny 16. století. Nejprve byla součástí tzv. Hřebečného katastru, pod nějž spadal např. i Boží Dar, nebo Horní Blatná. Samostatnou obcí se stala až v roce 1849. Dostala jméno Ryžovna (německy Seifen). Ryžovna získala svůj název podle „rýžování“ krupek cínové rudy ze štěrkových naplavenin. V místních dolech se také těžilo stříbro, kobalt, po druhé světové válce i uran. Přesto, že tu kdysi žilo až 800 obyvatel v 70 domech, byl tu kostel i škola, je dnes Ryžovna jednou z nejopuštěnější, téměř zaniklou, krušnohorskou obcí. Hlavním důvodem vylidnění obce byl poválečný odsun německých obyvatel a drsné horské podnebí.

Z Božího Daru do Ryžovny...

Ryžovna leží 6 km na západ od Božího Daru. Vede sem silnice, kterou kopíruje turistická cyklostezka Krušnohorské magistrály a naučná stezka Blatenský příkop. Cyklistům i pěším výlet do Ryžovny doporučujeme.

Co stojí v Ryžovně za návštěvu...

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nezapomeňte navštívit