oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Ježíškova cesta a Ježíškova pošta na Božím Daru

To, že na Božím Daru bydlí Ježíšek a že tu vyřizuje svou poštu možná mnoho dětí ani jejich rodičů neví. Nejlepší na tom je, že děti nemusí čekat na Vánoce a mohou se „setkat“ s Ježíškem hned na několika místech po celý rok. Mohou se vydat po stopách Ježíška. Po absolvování Ježíškovy cesty získají malé dárky. Po celý rok tu též mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště.

Ježíškova cesta (JC)

Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat zda se vydají na celý (12,9 km), nebo zkrácený okruh (5,6 km). Na její trase plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, který si předem zakoupí na Infocentru Boží Dar. Poplatek za Ježíškův zápisníček činí 30,- Kč a veškeré prostředky jsou používány zcela výhradně na opravy, úklid a údržbu JC a na zakoupení malého dárečku pro návštěvníka JC. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu. Na infocentru pak děti po odevzdání vyplněného notýsku obdrží Ježíškovo razítko a malou odměnu.

K vypisování odpovědí do notýsku potřebujete tužku.

Upozornění!!!

Upozorňujeme návštěvníky, že v lesních porostech kolem Ježíškovy cesty probíhá těžba dříví. V zájmu vlastní bezpečnosti nevstupujte do těchto porostů a udržujte bezepečnou vzdálenost od lesní techniky. Děkujeme za pochopení.

Ježíškovu cestu lze absolvovat pěšky i s kočárkem, je sjízdná na kole a v zimě i na běžkách. A můžete s sebou vzít i Vašeho pejska.

Upozornění: V zimním období jsou na Ježíškově cestě upravovány běžecké tratě. Prosíme běžkaře a návštěvníky JC o vzájemnou toleranci! Děkujeme za pochopení.

 

Mapa Ježíškovy cesty  

informacePo - Ne: 8.00 - 18.00

informaceVíce informací o Ježíškově cestě získáte na webu jeziskovacesta.cz.

Ježíškova pošta

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62. nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky. Všechny zásilky určené k orazítkování musejí být opatřené cílovou adresou a známkou odpovídající skutečnému poštovnému do místa určení. V prosinci se všechny ofrankované pohledy a dopisy orazítkují příležitostným vánočním razítkem a odesílají se zpět na uvedené adresy. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Občerstvení na Ježíškově cestě

otevřeno každý den 11.00 - 16.00.

Na Ježíškově cestě je občerstvení U krmelce. Najdete ho u domečku č. 4.

Občerstvení "U Krmelce"

So - Ne 11.00 - 16.00 hod.

Děkujeme sponzorům za příspěvek na Ježíškovu cestu

Nadační fond Klínovec

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit