oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Boží Dar

Boží Dar aktuálně

Parkování v Božím Daru je povolen pouze trvale bydlícím a ubytovaným hostům, kteří mají zajištěno parkovací místo. Zaparkujte na parkovišti Kapka (naproti OMV benzinové pumpě) nebo na soukromém parkovišti U SAPOUŠKA. VÍCE INFORMACÍ ZDE.

Skiareál Klínovec: Aktuální informace ZDE

Lanovka Prima Express (A) v provozu! Během středy zůstává lanovka Štikovka (K) kvůli nepříznivé předpovědi a silnému nárazovému větru mimo provoz, ze stejného důvodu uzavřena sjezdovka Moser (Jáchymovská a Rondo otevřeny) Areál na severní straně Klínovce bez omezení v provozu. Skibus na lince Fichtelberg -> Klínovec staví nově místo Neklidu na Božím Daru. Jáchymovský skibus taktéž jezdí.

Skiareál Novako Boží Dar: Aktuální informace ZDE

Skiareál Boží Dar vlek - Hranice: Aktuální informace ZDE

Skiareál Boží Dar vlek - Za Prahou: Aktuální informace ZDE

Běžecké lyžařské trasy v okolí Božího Daru
Aktuální informace naleznete ZDE

Rozhledna Klínovec
Rozhledna bude od 2.12. 2019 do 28.2. 2020 uzavřena.
Otevírací doba
Říjen - listopad 9.00 - 17.00 hodin, březen - duben 9.00 - 17.00 hod.
Květen - Září     9.00 - 19.00 hodin. 

Aktuální informace naleznete zde. Živý obraz z kamery na rozhledně můžete vidět na tomto odkaze.

Rozhledna Boží vyhlídka - od 4. 11. uzavřena.

Štola Johannes mimo provoz.

Novinka pro obyvatele a návštěvníky Božího Daru:  Aktuální informace o stavu počasí získejte z nové meteostanice umístěné v centru Božího Daru na adrese:
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/2a1f3b7c1bb5463bbe5c5f1f8d39f09d/summary
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/37939086860a4e0b8bbf187e9ba128bc/fullscreen

Ježíškova cesta:
Přijeďte k nám s dětmi na Ježíškovu cestu. Na infocentru si můžete pro děti zakoupit zápisníček 30,-/kus. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě obdržíte na infocentru za správně vyplněný zápisníček razítko a malou odměnu. Prosíme rodiče s dětmi, aby se pohybovali mimo upravené běžecké stopy. Na trasu si můžete vzít boby nebo sáňky. V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

Občerstvení Krmelec:
od 27.12.2019 otevřeno denně 11:00 - 16:00 hodin.

Navštivte naše vlastivědné muzeum. Zveme všechny příznivce mineralogie k návštěvě Božídarského muzea k prohlídce exponátů kamenů a minerálů z oblasti Krušnohoří. Prohlédněte si Božídarský zvon z kostela Sv. Anny nebo historický prapor Božídarského hasičského sboru. Můžete zde také vidět ukázky hornických potřeb, nástroje z kuchyně našich babiček, selskou jizbu, betlém s tématem vánočního razítka a nově také model Klínovec Fichtelberg. Otevřeno denně od 8.00 - 18.00 hod. Vstupné zdarma.

Náš tip na výlet - navštivte podmořské akvárium v Oberwiesenthalu, svezte se parní mašinkou (4 km od Božího Daru) a užijte si vodní hrátky ve vodním světě Freizeitbad v Gayeru (35 km od Božího Daru). Nezapomeňte si vzít pas, platba v eurech.

Salaš na Ryžovně - otevřeno  St-Ne 11.00 - 17.00 hod.

 

 

 

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit