oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Boží Dar aktuálně

Parkování v Božím Daru je povolen pouze trvale bydlícím a ubytovaným hostům, kteří mají zajištěno parkovací místo. Zaparkujte na parkovišti Kapka (naproti OMV benzinové pumpě) nebo na soukromém parkovišti U SAPOUŠKA. VÍCE INFORMACÍ ZDE.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY BOŽÍHO DARU
Ve čtvrtek 17.10.2019 se v oblasti mezi Božím Darem, Božídarským Špičákem, Myslivnami a státní hranicí uskuteční velká naháňka na spárkatou zvěř.
UZAVŘENY BUDOU  V DOBĚ  od 6:00 do 15:00
  • Malý i velký okruh Ježíškovy cesty
  • Naučná stezka Božídarské rašeliniště
  • Cínová stezka v úseku mezi Božím Darem a Myslivnami
  • Lesní cesta Jáchymovská spojka.

V zájmu vlastní bezpečnosti si prosím v tento den neplánujte výlet do této oblasti.
Děkujeme Vám za pochopení tohoto nepopulárního leč nezbytného opatření
Lovecký spolek Boží Dar

Rozhledna Klínovec

Otevřeno: Říjen - Duben 9.00 - 17.00 hodin. Květen - Září 9.00 - 19.00 hodin. Aktuální informace naleznete zde. Živý obraz z kamery na rozhledně můžete vidět na tomto odkaze.

Štola Johannes:
v provozu každý den - více info ZDE.

Skiareál Klínovec:
Aktuální informace ZDE

Ježíškova cesta:
Přijeďte k nám s dětmi na Ježíškovu cestu. Na infocentru si můžete pro děti zakoupit zápisníček 30,-/kus. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě obdržíte na infocentru za správně vyplněný zápisníček razítko a malou odměnu. Prosíme rodiče s dětmi, aby se pohybovali mimo upravené běžecké stopy. Na trasu si můžete vzít boby nebo sáňky. V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

Občerstvení Krmelec: Otevřeno So a Ne od 11:00 do 16:00 hodin.

Navštivte naše vlastivědné muzeum. Zveme všechny příznivce mineralogie k návštěvě Božídarského muzea k prohlídce exponátů kamenů a minerálů z oblasti Krušnohoří. Prohlédněte si Božídarský zvon z kostela Sv. Anny nebo historický prapor Božídarského hasičského sboru. Můžete zde také vidět ukázky hornických potřeb, nástroje z kuchyně našich babiček, selskou jizbu, betlém s tématem vánočního razítka a nově také model Klínovec Fichtelberg. Otevřeno denně od 8.00 - 18.00 hod. Vstupné zdarma.

Náš tip na výlet - navštivte podmořské akvárium v Oberwiesenthalu, svezte se parní mašinkou (4 km od Božího Daru) a užijte si vodní hrátky ve vodním světě Freizeitbad v Gayeru (35 km od Božího Daru). Nezapomeňte si vzít pas, platba v eurech.

Salaš na Ryžovně - otevřeno  St-Ne 11.00 - 17.00 hod.

 

 

 

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit