oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Boží Dar aktuálně

Parkování - vjezd do městečka je zakázán a povolen pouze ubytovaným hostům, kteří mají zajištěno parkovací místo. Doražte co nejdříve a zaparkujte na parkovišti Kapka (naproti OMV benzinové pumpě) nebo na soukromém parkovišti U SAPOUŠKA. VÍCE INFORMACÍ ZDE.

k 17.3.2019 bude ukončen zpoplatněný provoz parkoviště  na vrcholu Klínovce.
Od pondělí 18.3.2019 bude závora na rozcestí otevřena a  parkování bude zdarma.

Rozhledna Klínovec:
DO
31.3.19 ZAVŘENO. Aktuální informace naleznete zde. Živý obraz z kamery na rozhledně můžete vidět na tomto odkaze.

Půjčovna a Ski servis Montana na vrcholu Klínovce: od 18.3. v provozu vždy středa až neděle 8.00 - 17.00 hodin. Více info ZDE
Půjčovna Montana Boží Dar:  od 18.3. zavřena Více info ZDE

Skiareál Boží Dar: Aktuální informace ZDE

Běžecké lyžování:
Aktuální informace nalenete na Krusnehoryaktivne nebo Facebook KLM zapad
Běžecké lyžování SKIARENA Fichtelberg
ZDE

I TENTO ROK MŮŽETE PŘISPĚT NA ÚPRAVU BĚŽECKÝCH TRATÍ více informací ZDE

Skiareál Klínovec:
Aktuální informace ZDE

Skiareál NOVAKO:
Aktuální informace ZDE

Skiareál Fichtelberg:
Aktuální informace ZDE

Ježíškova cesta:
Přijeďte k nám s dětmi na Ježíškovu cestu. Na infocentru si můžete pro děti zakoupit zápisníček 30,-/kus. K vyplnění zápisníčku potřebujete tužku. Při zpáteční cestě obdržíte na infocentru za správně vyplněný zápisníček razítko a malou odměnu. Prosíme rodiče s dětmi, aby se pohybovali mimo upravené běžecké stopy. Na trasu si můžete vzít boby nebo sáňky. V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

Občerstvení Krmelec: ST - Ne  otevřeno 11.00 - 17.00 hod.

Navštivte naše vlastivědné muzeum. Zveme všechny příznivce mineralogie k návštěvě Božídarského muzea k prohlídce exponátů kamenů a minerálů z oblasti Krušnohoří. Prohlédněte si Božídarský zvon z kostela Sv. Anny nebo historický prapor Božídarského hasičského sboru. Můžete zde také vidět ukázky hornických potřeb, nástroje z kuchyně našich babiček, selskou jizbu, betlém s tématem vánočního razítka a nově také model Klínovec Fichtelberg. Otevřeno denně od 8.00 - 18.00 hod. Vstupné zdarma.

Náš tip na výlet - navštivte podmořské akvárium v Oberwiesenthalu, svezte se parní mašinkou (4 km od Božího Daru) a užijte si vodní hrátky ve vodním světě Freizeitbad v Gayeru (35 km od Božího Daru). Nezapomeňte si vzít pas, platba v eurech.

Salaš na Ryžovně - Po - Út zavřeno, St - Ne otevřeno  11.00 - 17. 00 hod.

 

 

 

 

Kalendář akcí

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit