oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Cyklotrasy

Lukáš Bauer Tour a Jens Weissflog Tour

Tyto přeshraniční okruhy jsou určeny pro pěší turisty, cyklisty i běžkaře. Plynule navazují na republikové sítě tras po obou stranách hranice. Oba okruhy vycházejí z Božího Daru společně cestou Na Vraky a vracejí se cestou od hraničního přechodu Boží Dar.

Lukáš Bauer Tour

Na Božím Daru začínající i končící 7,5 km dlouhý okruh nese jméno po stříbrném olympijském medailistovi z roku 2006, vítězi Světového poháru 2008 a držiteli 2 bronzových medailí ze ZOH ve Vancouveru. Sportovní výsledky Lukáše Bauera jsou neodmyslitelně spjaty s Krušnými horami, kde Lukáš trénuje a žije se svou rodinou.

informaceOkruh Lukáše Bauera vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.

Jens Weissflog Tour

Okruh dlouhý 24,5 km, nese jméno po německé olympijské legendě ve skoku na lyžích, jehož život je spojen se sousedním německým městem Kurort Oberwiesenthal. Jens tu za svého mládí chodil do školy a na místním skokanském můstku i trénoval. V současnosti vlastní v Oberwiesenthalu hotel.

informaceOkruh Jense Weissfloga vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.

cyklotrasy

informaceAktuální informace o stavu stezky a další praktické informace získáte v Infocentru Boží Dar, kde si také můžete zakoupit cyklomapy a další užitečné věci pro cesty na kole.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

14.04.2024 17:00 - 19:00

Nezapomeňte navštívit