oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Současnost Božího Daru

Současnost Božího Daru

Boží Dar, ležící v nadmořské výšce 1028 m, je jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České republice. Boží Dar je ale i významným krušnohorským centrem celoroční turistiky a dalších aktivit.

Na hranici...

Město Boží Dar leží na hranici se SRN. Do Německa se lze za okamžik dostat přes hraniční přechod a turistické přechody. Návštěvníkům Božího Daru doporučujeme také navštívit několik sousedních německých obcí. Kurort Oberwiesenthal a Breitenbrunn a další jsou významná sportovní a kulturní střediska. 

Za návštěvu stojí ale i okolní obce na české straně. Ať už se vydáte do lázeňského Jáchymova, historického jádra Horní Blatná a dalších obcí v okolí Božího Daru, jistě se nebudete nudit. 

Více o okolních obcích » 

Ubytování

V zimní i letní sezóně je toto nejvýše položené město ve střední Evropě na turisty připraveno. Boží Dar a jeho bezprostřední okolí nabízí bohaté ubytovací i stravovací kapacity. Ubytování si můžete rezervovat online na tomto webu.

Přehled ubytování a online rezervace »

Stravování

Pro turisty je tu celoročně otevřeno několik restaurací. V zimní sezoně pomáhají nasytit hladové krky turistů také občerstvovací místa na sjezdovkách apod.

Přehled restaurací a občerstvení »

Zimní sporty

Boží Dar je opravdu darem pro milovníky mnoha zimních sportů bez ohledu na jejich věk a zkušenosti. Na své si tu přijdou začátečníci, pokročilí, rodiny s dětmi i senioři.

Jaro, léto, podzim na Božím Daru

Ve zbylých ročních období se mimo klasické pěší turistiky nabízí oblíbená cykloturistika, kterou lze provozovat na okruzích různé délky a náročnosti v nadmořské výšce 700 - 1150 m n.m. Hostům obce jsou k dispozici desítky kilometrů turistických cest včetně několika naučných stezek. Obzvláště děti potěší Ježíškova cesta.

Asi 6 km od Božího daru mohou turisté využít nabídku moderního sportovního centra v Oberwiesenthalu: 4 tenisové kurty na odpruženém povrchu, bowling, kuželky, posilovna, aerobic, bazén. V Oberwiesenthalu najdete také bobovou dráhu. Kompletní nabídku aktivit na Božím Daru a v okolí »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

03.06.2023 17:00 - 19:00

Všechny akce

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit