oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Radnice

Radnice

Radnice a kulturní památka České republiky na území obce Boží Dar.

Střed obce Boží Dar tvoří renesanční náměstí obdélníkového tvaru, do jehož rohů ústí vždy dvojice ulic. Dominantní budovou tohoto prostranství a druhou nejvýznačnější budovou obce (po farním kostelu sv. Anny) je budova radnice Boží Dar.

Starší zástavba v obci podlehla požáru 4. května 1808. Shořely 104 domy, včetně staré radnice, fary a školy. Budova radnice byla postavena v pozdním klasicistním stylu v letech 1844–1845 na místě staršího objektu. Areál radnice je složen ze samotné budovy radnice, dvou bran a přilehlého přízemního objektu.

Budova byla prohlášena kulturní památkou, památkově je chráněna od roku 1964. Budova radnice má obdélný půdorys. Jedná se o patrovou stavbu, která je zakončena valbovou eternitovou střechou, na níž je umístěna výrazná osmiboká věžička zakončená kopulkou. Průčelí budovy dominuje vstupní portál s předsíňkou, který je trojúhelníkovitě zakončen.

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Nezapomeňte navštívit