oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Lanovka na Klínovec

Lanovky na Klínovec a na Fichtelberg

Na nejvyšší hory české i německé části Krušných hor se můžete nechat vyvézt lanovkou. Dokonce můžete spojit jízdu oběma lanovkami v jeden výlet. I přesto že každá leží v jiném státě, jsou od sebe jen několik málo kilometrů, z nichž se za hezkého počasí stane jistě příjemná procházka, nebo projížďka na kole.

Sedačková lanovka na Klínovec

Dolní stanici lanovky najdete asi 3 km od centra Jáchymova v nadmořské výšce 802 m. K dispozici tu je zdarma parkoviště. Na vrchol Klínovce (1244 m n. m.) vozí čtyřsedačková lanovka turisty po celý rok za cca 15 minut.

Z vrcholu Klínovce můžete podniknou pěší výlety, sjezd na lyžích i cyklistické túry po několika značených stezkách. Cyklisty jistě potěší zpráva, že lanovka na Klínovec přepravuje kola zdarma.

Provozní doba:

Léto
Zima

Jízdné:

Léto
Zima

 Sedačková lanovka a kabinová lanovka na Fichtelberg

Na vrchol Fichtelbergu (1214 m n. m.) vás z jeho úpatí vyveze kabinová lanovka z roku 1924 (první v Německu), nebo čtyřsedačková lanovka. Kapacita jedné kabinky je 44 osob.

Obě lanovky jezdí v obou směrech, z vrcholu Fichtelbergu si ale můžete podobně jako z Klínovce užít příjemnou vycházku, projížďku na kole, nebo v zimě sjezd na lyžích. Lanovky jezdí denně. Provozní doba i ceny se liší v závislosti na sezóně.

Lanovka Fichtelberg

Provozní doba:
Léto
Zima

Jízdné:

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

21.04.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit