oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Kurort Oberwiesenthal

Kurort Oberwiesenthal

Nejvýše položené německé lázeňské městečko nabízí turistům sportovní areály, muzeum, supermarkety a obchody, rozhlednu, řemeslnou dílnu a další zajímavosti a aktivity.

Trocha z historie Kurort Oberwiesenthal...

Založení Oberwiesenthalu se datuje do roku 1527. Oberwiesenthal vznikl podobně jako další obce v Krušnohoří za účelem těžby stříbra. Z původně horního města se během 19. století stalo významné turistické středisko. Lidé sem přijížděli a stále přijíždějí především za zimními sporty a lázeňstvím.

Z Božího Daru do Oberwiesenthalu...

Autem se do Oberwiesenthalu dostanete po 4 km jízdy přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal. Bez problémů sem ale dojdete i pěšky, nebo dojedete na kole po některé z turistických stezek.

V Oberwiesenthalu najdete i nejbližší obchody s potravinami, oblečením apod. Ze supermarketů můžete využít Penny Market a Edeku. Najdete tu i drogerii Schlecker, NKD obchod s oděvy apod.

Co stojí v Oberwiesenthalu za návštěvu...

Oberwiesenthal disponuje širokou nabídkou služeb pro turisty každého věku v každém ročním období.

Najdete tu také několik obchůdků s tradičními dřevěnými vyřezávanými výrobky, v jedné řezbářské dílně můžete nakouknout i do výroby. V dalším si zase můžete za poplatek vytvořit vlastní svíčku. Nebudete-li si vědět s čímkoliv rady v místním infocentru na náměstí vám jistě rádi poradí.

informaceVíce informací získáte na stránkách obce Oberwiesenthal.
ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

24.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit