oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Jáchymov

Jáchymov

Lázeňské město Jáchymov je ideální pro celodenní výlety. Jsou tu k vidění zajímavé památky, expozice muzea i přírodní zajímavosti. Často se tu konají i různé kulturní akce. Najdete tu také obchody, krámky a stánky s různým zbožím, restaurace, hospody, bary a další služby.

Trocha z historie Jáchymova...

Poprvé je Jáchymov zmiňován ve středověkých spisech v roce 1510. Díky těžbě stříbra pod taktovkou šlechtického rodu Šliků zažil Jáchymov obrovský vzestup záhy po svém založení. Stříbrné tolary, které tu Šlikové v minconě razily, daly dokonce jméno amerických dolarům. S koncem těžby stříbra přišel i konec „zlatých časů“ Jáchymova. Jáchymov je také nerozlučně spjat s objevem prvku radia Marií Curií Sklodowskou. V druhé polovině 20. století tu vznikly uranové doly ve kterých byly nucení političtí vezni k těžké práci. V souvislosti s těžbou uranu vznikly v okolí Jáchymova i četné pracovní tábory. Nyní je Jáchymov mezinárodně oblíbené lázeňské město nabízející unikátní radonovou léčbu.

Z Božího Daru do Jáchymova...

Jáchymov najdete asi 9 km na jih od Božího Daru. Pro pěší i cyklistické výlety můžete využít zelenou a žlutou turistickou značku. Po zelené dojdete k jáchymovskému muzeu umístěném v Královské mincovně, žlutá vás povede kolem dolní stanice lanovky na Klínovec až do lázeňské části města. Nebudete-li si vědět s čímkoliv rady v místním infocentru vám jistě rádi poradí.

informaceDalší velmi oblíbenou možností jak se dostat do Jáchymova je sjet sedačkovou lanovkou z vrcholu nejvyšší hory Krušných hor - Klínovce. Cyklistická kola se mohou na lanovce vozit zdarma.

Co stojí v Jáchymově za návštěvu...

Za povšimnutí stojí mnohé památky jako budova radnice, kostel sv. Jáchyma, některé domy na náměstí, Šlikovský hrad a další.

informaceVíce informací získáte na stránkách lázní Jáchymov.

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit