oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Horní Blatná

Horní Blatná

Horní Blatná je unikátní především svou architekturou. Výlet do Horní Blatné můžete spojit s návštěvou 3 naučných stezek. Začít můžete na Božídarském rašeliništi, pokračovat podél Blatenského příkopu a zakončit výlet zkuste třeba procházkou po stezce Horní Blatná - Vlčí jámy jejíž součástí je i návštěva Muzea Horní Blatná.

Trocha z historie Horní Blatné...

Horní Blatná vznikla podobně jako většina okolních obcí na začátku 16. století kvůli železné rudy a cínu. V polovině 16. století se z horní obce stalo královské horní město a tím vzrostl i jeho význam. Rozvoji těžby a později i průmyslu napomohl vznik unikátního zásobování okolí vodou z Blatenského příkopu. Kromě dolů tu vznikla i spousta krásných renesančních staveb, které dnes chrání městská památková zóna. Ta je považována za jeden z nejlépe zachovaných renesančních celků v ČR.

Z Božího Daru do Horní Blatné...

Po silnici je to z Horní Blatné na Boží Dar asi 13 km. Jak již bylo zmíněno na začátku, pěšky sem dojdete po dvou naučných stezkách (Božídarské rašeliniště a Blatenský příkop) a z místního náměstí můžete vyšlápnout rovnou na třetí (Horní Blatná - Vlčí jámy). Pro kola je k dispozici cyklistická stezka Krušnohorské magistrály, která lemuje silnici.

Co stojí v Horní Blatné za návštěvu...

Okolí Horní Blatné je propleteno oblíbenými běžeckými, turistickými trasami a cyklostezkami. Nebudete-li si vědět s čímkoliv rady v místním infocentru vám jistě rádi poradí.

informaceVíce informací získáte na stránkách města Horní Blatná.

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

21.04.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit