oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Rittersgrün

Rittersgrün

Rittersgrün může být pro turisty zajímavým cílem pro výlety díky síti turistických a běžeckých tras v okolí i zajímavostem v obci a jejím okolí. Obec Rittersgrün tvoří společenství s blízkou obcí Breitenbrunn.

Trocha z historie Rittersgrünu...

První zmínky o obci prý pochází již ze 13. století. Založení obce Rittersgrün se datuje však až do 15. století. V 16. století tu byla vybudována huť na zpracování železné rudy vytěžené v okolí. Průmyslové závody však začaly v 19. století krachovat. O další rozvoj Rittersgrünu, a to především v oblasti cestovního ruchu, se postarala až železnice na konci 19. století. Železnici je věnováno i místní muzeum.

Z Božího Daru do Rittersgrünu...

Rittersgrün leží pouhých 16 km severozápadním směrem od Božího Daru. Dopravit se sem můžete pomocí motorových vozidel, na kole po cyklostezce Krušnohorské magistrály i pěšky po červené turistické značce.

Co stojí v Rittersgrün za návštěvu...

Za prohlídku stojí i některé stavby - kostel, pyramidová fontána, nebo prášek určený pro skladování výbušnin z roku 1882.

informaceVíce informací získáte v na stránkách obce Rittersgrün.

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit