oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Cyklotrasy

Trailpark Klínovec

Lanová dráha Prima Express nabízí možnost vyvezení kol zdarma až na vrchol Krušných hor. K nástupní stanici lanovky z Jáchymova dojedete po 3 km od zdejšího kruhového objezdu ulicí K lanovce.

Downhill Klínovec je trať pro sjezd na horském kole. Tato disciplína má na Klínovci velmi dlouhou tradici a historie legendární kamenité tratě zahrnuje i závody Mistrovství ČR.

Sjezdová trať na Klínovci prošla v roce 2015 rekonstrukcí a má za sebou první úspěšnou sezonu. V roce 2016 bude do poloviny července rozšířena o 1 km dlouhý lesní úsek, který nahradí nepopulární dojezd ke spodní stanici lanovky po šotolinové cestě. Úpravy se dotknou i stávajících úseků - trať bude vylepšena o několik rock gardenů. Další lesní úseky by měly vzniknout v následujících sezonách.

Návštěvníci Trailparku Klínovec naleznou kompletní zázemí včetně restaurace, stánku s občerstvením, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením, servisu, sprch a myčky kol.

Většina stezek Trailparku Klínovec je sjízdná na běžném horském kole s předním odpružením - jedná se o modrý (10,3 km) a červený (8 km) trail. Modrý trail Azur je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi se schopností jízdy na kole či koloběžce. Jeho povrch je zpevněný a nenalézají se na něm žádné přírodní překážky. Stejný podklad má rovněž červený trail Rubin, který se liší pouze houpavějším profilem. Pro pokročilé bikery je určen černý trail Baron, pro experty poté downhillová trať.

Povinnou výbavou downhillové trati je kvalitní celoodpružené sjezdové nebo freeridové kolo s alespoň 180 mm zdvihu na přední vidlici i zadním tlumiči. Používej jen kolo ve vynikajícím technickém stavu. Stav kola kontroluj před každou jízdou. Povinná je také integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.

Více o sjezdové trati a dalších trailech na www.trailpark.cz

Kontakt: +420 415 240 240,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

informaceNa Klínovci se každoročně pořádají pohárové závody a mistrovství České republiky ve sjezdu na horských kolech.

Sjezdová trať Downhill Klínovec

Jižní svahy Klínovce jsou rozděleny třemi významnými vrstevnicovými cestami. Jsou jimi Zlatá cesta, Pašerácká cesta a cesta do Schwarzu. Všechny tyto cesty křižují i tuto trať. Za zmínku stojí zejména sekce Ve Schwarzu, který vede pod extrémně strmými svahy v tzv. Černém lese (Schwarzwald). 

1 Ke Zlaté cestě
2 Nad Pašeráckou (někdy také Vancouver)
3 Pod Pašeráckou
4 Ve Schwarzu

 

informaceV Infocentru Boží Dar si také můžete zakoupit cyklomapy.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

01.03.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit