oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Potůčky

Potůčky

Potůčky jsou malou hraniční obcí, která láká turisty nejen na zimní sportovní vyžití a celoroční turistiku, ale především za výhodnými nákupy na zdejší obrovské tržnici. Díky hraničnímu přechodu Potůčky - Johangeorgenstadt je významným turistickým střediskem.

Trocha z historie Potůček...

Stejně jako okolní obce tak i Potůčky vznikly díky těžební činnosti v Krušnohoří. Už v 16. století se zde těžily rudy, obec však oficiálně vznikla v roce 1654. Své příznačné české jméno získala až po roce 1945, do té doby byla označována jako Breitenbach. Kromě dolování rud se v obci dařilo i výrobě kobaltové modře na barvení skla a keramiky.

Z Božího Daru do Potůček...

Potůčky najdete 16 km na západ od Božího Daru. Kromě silnice se do Potůčků dostanete po červené turistické značce a cyklostezce Krušnohorské magistrály.

Co stojí v Potůčkách za návštěvu...

  • sportovní areál (tenisový kurt)
  • obrovská vietnamská tržnice

V Potůčkách také najdete 300 m dlouhou sjezdovku. Po válce tu zbylo jen málo památek, jmenujme například kostel Navštívení Panny Marie, nebo bývalý hotel Dreckschänke.

informaceVíce informací získáte na stránkách obce Potůčky.

ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Nezapomeňte navštívit