oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Jízda parní lokomotivou Oberwiesenthal–Cranzahl

Jízda parní lokomotivou Oberwiesenthal–Cranzahl

Sousední Sasko protíná několik železničních úzkokolejných tratí, po nichž se můžete svézt vláčkem taženým parní lokomotivou. Jedna taková – tzv. Fichtelbergbahn jezdí na železniční trati Kurort Oberwiesenthal–Cranzahl a zpět. Projížďka vlakem poháněným párou, ve vozech vyrobených v letech 1913–1932 bude skvělým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé.

informaceParní vláček jezdí po Fichtelbergbahn denně. O některých německých svátcích jsou vypravovány zvláštní vlaky se speciálním programem. Oblíbená je například „Velikonoční jízda“.

Výlet po Fichtelbergbahn můžete spojit s návštěvou mnoha zajímavých míst na trase. Na většině z 9 zastávek jsou pro výletníky připraveny nějaké turistické atrakce. V Neudorfu najdete muzeum polévek, v Unterwiesenthalu se můžete podívat na farmu, kde se chovají alpaky, na nádraží v Oberwiesenthalu je pro skupiny připravena možnost prohlídky technického zázemí nádražní haly atd.

Délka trasy 17 km
Nejvyšší rychlost 30 km/hod
Čas jízdy v jednom směru cca 1 hodina
Počet zastávek na trase 9
Prodej jízdenek Kurort Oberwiesenthal, Cranzahl
ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

14.04.2024 17:00 - 19:00

Nezapomeňte navštívit