oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Pěší turistika

Pěší turistika Boží Dar a okolí

Krušné hory jsou protkány kilometry turistických stezek, které ne zřídka kopírují cyklostezky. Na této stránce vám nabídneme několik možných cílů vašich procházek okolím Božího Daru. Trasy jednotlivých výletů můžete podle chuti a sil kombinovat. Podrobné informace o jednotlivých trasách a další praktické informace k turistice na Božím Daru vám ochotně poskytne personál Infocentra Boží Dar.

Oblíbené cesty a cíle pěších turistů na Božím Daru:

informaceSvé procházky můžete spojit s oblíbeným sportem posledních let - nordic walkingem. Více o nordic walkingu na Božím Daru »

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta je určena především dětem. Zohledňuje i jejich věk a schopnosti, proto je rozdělena do dvou okruhů (5600 a 12900 m). Na cestě děti poznávají Ježíškův svět a do kartičky, kterou si vyzvedly v Infocentru Boží Dar vyplňují odpovědi na otázky a řešení úkolů z jednotlivých zastávek. Po trase jsou rozmístěny různé atrakce pro pobavení i odpočinek dětí. S vyplněnou kartičkou se děti vracejí do Infocentra, kde je čeká malý dárek. Více o Ježíškově cestě »

Božídarské rašeliniště

Božídarské rašeliniště je již více než 40 let státní přírodní rezervací. Rozkládá se na ploše 930 ha v okolí hory Špičák. Vyskytují se tu vzácné druhy rostlin i živočichů, které v minulosti z důvodu vytěžování rašelinišť téměř vymizely. Božídarským rašeliništěm vede 3200 m dlouhá naučná stezka na níž je rozmístěno 12 informačních tabulí vyprávějících o rezervaci. Více o naučné stezce Božídarské rašeliniště »

Blatenský vodní příkop

Blatenský vodní příkop je technická kulturní památka a jedinečné vodní dílo, které už v 16. století zásobilo vodou zdejší doly. Tento 12 km dlouhý vodní příkop přivedl vodu do okolí Horní Blatné z povodní říčky Černé a dovolil tak další rozvoj těžby v blízkém okolí. V letech 2001 skončila rozsáhlá rekonstrukce příkopu a byla vybudována 12 km dlouhá naučná stezka. Více o naučné stezce Blatenský příkop »

informacePřed koncem naučné stezky si můžete udělat zastávku na Blatenském vrchu a rozhlédnout se do krajiny z kamenné rozhledny.

Lukáš Bauer Tour a Jens Weissflog Tour

Tyto přeshraniční okruhy jsou určeny pro pěší turisty, cyklisty i běžkaře. Plynule navazují na republikové sítě tras po obou stranách hranice. Okruh Lukáše Bauera je dlouhý 7,5 km, Weissflogův měří 24,5 km.

Starý hraniční kámen

Cestou z Božího Daru na Klínovec, na státní hranici najdete památku na dobu Marie Terezie. Asi 150 m od dnešního hraničního přechodu, na rozhraní tří zemí (Česko, Sasko a území rodu Schwarzenbergů) stojí starý hraniční kámen. Je to trojboký hraniční kámen s historickým znakem. Po jeho boku najdete soudobý hraniční kámen Česká republika - Německo.

Klínovec

Nejvyšší hora české strany Krušných hor láká každoročně k výletům stovky turistů. Vrcholku Klínovce dominuje televizní vysílač a osmiboká rozhledna. Kromě výšlapu krásnou krajinou si na samém vrcholu můžete vychutnat úžasný výhled do české i německé krajiny.

Ryžovna

Ryžovna je jednou z typických krušnohorských obcí, která vznikla za účelem rýžování cínovce a těžby cínových rud. Později se tu dařilo především zemědělství a paličkování krajek. Stejně jako desítky bývalých sudetských obcí i Ryžovna téměř zanikla. Z původních několika stovek obyvatel jich tu dnes žije už jen hrstka.

V Ryžovně můžete dále navštívit památné místo věnované kostelu sv. Václava, který už dnes připomíná jen jeho miniatura a mohyla s informační tabulí. Více o památném místě v Ryžovně »

Jáchymov

První radonové lázně světového významu, s jedinečnou historií spojenou s ražbou jáchymovského tolaru, který dal název dnešnímu americkému dolaru. Jáchymov je také místem, kde manželé Curriovi objevili polonium a radium. Od Božího Daru je vzdálen 7 km. Čeká tu na vás mnoho zajímavých míst a památek. Více o Jáchymově »

Kurort Oberwiesenthal

Nejvýše položené německé lázeňské městečko nabízí turistům sportovní areály, muzeum, supermarkety a obchody, rozhlednu, řemeslnou dílnu a další zajímavosti a aktivity. Více o Kurort Oberwiesenthal »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

21.04.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Facebookové stránky

Nezapomeňte navštívit