oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020
Muzeum Rittersgrün

Muzeum Rittersgrün

Do příhraniční obce Rittersgrün přinesla železnice na konci 19. století nejen snadnější cestování, rychlejší zásobování okolních průmyslových závodů, ale také turistický ruch. Úzkokolejná železnice vedla z Grünstädtel do Oberrittersgrün a pravidelný provoz se na ní udržel do roku 1971. Více o obci Rittersgrün »

Expozice muzea úzkokolejných vlaků:

V přijímací budově se dozvíte něco o historii Rittersgrünu. Prohlédnout si můžete i maketu „Rittersgrünského meteoritu“, který byl nalezen v blízkém lese v roce 1883. Dále výstava pojednává o technickém vybavení železničního provozu, které si můžete z části vyzkoušet.

Přejdete-li do skladiště přijímací budovy, spatříte výstavu „Staré povoznictví v Krušných horách“, která popisuje dopravu v Krušnohoří před érou železnice.

Vyjdete-li z budovy ven, určitě nepřehlédnete vlak v jehož vagónech se z informačních tabulí dočtete o historii úzkokolejek. Kromě tohoto vlaku jsou venku k vidění další lokomotivy a vagony (osobní i nákladní). Asi nejobdivovanějším kouskem je Císařský poštovní vůz.

Kromě pravých vlaků najdete v muzeu i výstavu vývoje modelů vláčků a funkční automatizovaný železniční model.

Provozní doba Železničního muzea Rittersgrün:

Duben-říjen: Út–Ne 10:00–17:00
Listopad-březen: Út–Ne 10:00–16:00

Vstupné:

  • dospělí 3,50 €
  • děti 1,50 €
  • žáci, studenti, ZTP 2,50 €
informaceZ nádraží v Oberrittersgrün jezdí i výletní úzkokolejný výletní vláček po 600 metrů dlouhé trati až do údolí Pöhlbachu, kde se otočí a vrací se zpět. Jízdní řád není třeba, vláček jezdí ve čtvrthodinových intervalech od Út do Ne v čase 10:00–17:00. Dospělí zaplatí 2 €, děti 1 €.
ubytování Hledáte ubytování na Božím Daru? Prohlédněte si nabídky a rezervujte si ubytování online. Přehled ubytovacích kapacit »

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

21.04.2024 17:00 - 19:00

Nezapomeňte navštívit