oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Důležité informace pošta na Božím Daru v provozu

S platností od 20.3.2020 bude provozní doba pošty Partner Boží Dar  upravena takto:
otevírací doba pro veřejnost  Pondělí - Pátek  8.00 - 12. 00 hod,  14.00 - 16.00 hod.  Čas od 08:00 do 09.00 hod. je vymezen pro důchodce.
 Sobota, neděle a svátek ZAVŘENO.

Vážení spoluobčané,

stran preventivních opatření přijměte pár následujících doporučení, které zřejmě znáte, ale přeci jenom, kdyby Vám něco uniklo::

Omezovat kontakty na co nejkratší dobu. Tíže infekce závisí na množství přenesených virů, tím tedy na délce kontaktu, vzdálenosti atd.
Konečně první souhrnný laický článek vyšel v online LIDOVKY https://www.lidovky.cz/relax/veda/velky-manual-ke-koronaviru-od-expertu-z-bulovky-co-vime-proc-jsme-v-karantene-a-jak-se-ochranit.A200317_155409_ln_domov_ele od profesorů Beneše a Machaly z Nemocnice Bulovka, který je dle expertů vynikající, seriózní a doporučován.
Důsledně používat ústenky nebo respirátory:

- Vždycky je lépe použít cokoliv než nic!
- Nejvíc nebezpečný je kontakt bez ústní roušky (totéž i jako rouška a ústenka). Pak se účinnost bezpečnosti zvedá o desítky procent směrem k roušce u jednoho člověka (80 % bezpečnost), roušce u obou lidí a respirátoru (až 95% bezpečnost).
- Pokud je ústenka na obou stranách kontaktu, pak je bezpečnost až 9O%.
- Ústenka má těsnit, ale musí být pohodlná.
- Pokud se zamlžují brýle, je třeba přitlačit pásek na ústence na kořeni nosu tak, aby vydechovaný vzduch vycházel přes tváře, a ne kolem nosu.
- Ústenka má omezenou životnost. Pokud je vlhká anebo umístěná dlouho, pak účinnost klesá. Nicméně, pořád v této kritické době lepší než nic.
- Pokud užíváte šátek, pak je třeba minimálně dvojitá vrstva.
- Ústenka lze přes podložku přežehlit co nejvyšší teplotou. Látkové prát také na co nejvyšší teplotu.
- Ústenky na obou stranách kontaktu přinášejí stejnou účinnost jako respirátor (Adams JG, JAMA, 12 March 2020, doi: 10.1001/jama.2020.3972).

 

4. HYGIENA RUKOU:

Druhý, ale stejně důležitý způsob, jak se chránit.

Chrání i běžné mytí rukou mýdlem a vodou. Desinfekční lihové preparáty jsou také vynikající. Obal viru je velmi citlivý i na mýdlo a líh.

Nezapomeňte na prostory mezi prsty, každý prst omýt zvlášť až ke kořeni.

 

Zpracoval: MUDr. Lumír Kantor, Ph.D.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit