oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Boží Dar chystá nový snowboard...

Karlovarský deník.cz

Boží Dar chystá nový snowboardový areál
Boží Dar - Vyznavači snowboardingu zřejmě zaplesají a kromě sjezdařů a běžkařů si i oni Boží Dar zamilují. Radnice pro ně chystá jedno velké a příjemné překvapení. V tomto horském městečku totiž vyroste snowboardový areál s celoročním provozem. A bagry už ukusují první porce zeminy.

BOŽÍ DAR MÁ AMBICE stát se snowboardovým centrem Krušných hor.Autor: Ilustrační foto Deník mel

„Ve střední Evropě byste podobný moderní areál pro snowboard patrně hledali jenom stěží. Aby zde sportovci mohli trénovat po celý rok, bude zde použita speciální japonská technologie," uvedl božídarský starosta Jan Horník.

Tak zvané airbagy zaručí, že po dopadu budou moci snowboardisté svah dále sjíždět. Jde o hmotu, po níž mohou lyže jezdit. Ale musejí mít zkosené hrany, to je podmínka. Pak po dopadu při nácviku skoků budou moci sportovci v sestavě pokračovat," vysvětlil starosta Božího Daru Jan Horník.

Tato speciální technologie je patřičně nákladná, odhadované náklady na snowboardový areál i se zázemím pro sportovce i proto jsou zatím předběžně odhadnuty na 40 milionů korun.

Protože by ale tento areál na Božím Daru měla celoročně využívat snowboardová reprezentace od juniorů po dospělé, Boží Dar jedná s ministerstvem školství, tělovýchovy a sportu o příspěvku na tuto stavbu. Areál bude mít v pronájmu Klub Krušných hor.
Autor: Ivana Kalinová
Zdroj: zde.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

01.03.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit