oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Výsledky kraj. kola "Vesnice roku 2016"

Výsledky krajského kola "Vesnice roku 2016" jsou známy.

Boží Dar získal mimořádně udělený titul "Objev roku".

Objevila nás konečně i hodnotitelská komise a co vy? Už jste na Božím Daru byli? Srdečně vás zve nejvýše položené městečko ve střední Evropě třeba na prázdniny nebo na víkend. A naší odměnou (v soutěži to byl pohár) jsou spokojení návštěvníci.Vesnicí roku se v Karlovarském kraji staly Valy

Do konce dubna mohly obce z celé České republiky odevzdávat přihlášky do oblíbené soutěže Vesnice roku, která se letos koná již po dvaadvacáté. Z našeho regionu se o prestižní titul ucházelo devatenáct obcí. Vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se nakonec staly Valy u Mariánských Lázní.

Cílem soutěže Vesnice roku je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří v obcích realizovat. Soutěž každoročně vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo zemědělství ČR a je podporována řadou dalších institucí a spolků.

Z Chebska se do letošního klání zapojil Hazlov, Křižovatka, Podhradí, Poustka, Skalná, Trstěnice, Tuřany a Valy. Sokolovsko zastupovaly Těšovice, Dolní Rychnov a Vintířov a Karlovarsko Andělská Hora, Boží Dar, Dalovice, Hroznětín, Krásné Údolí, Nové Hamry, Sadov a Smolné Pece. O vítězi rozhodla hodnotitelská komise, která všechny přihlášené obce navštívila na začátku června. „Valy získaly prvenství zejména proto, že žijí bohatým společenským a kulturním životem a řádně pečují o veřejná prostranství, která poskytují dostatek prostoru pro setkávání obyvatel a volnočasové aktivity,“ prozradil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Valy se nachází čtyři kilometry severozápadně od Mariánských Lázní v údolí dvou potoků na hranici mezi Slavkovským a Českým lesem. Obec má v současnosti okolo čtyři sta obyvatel a návštěvníky zaujme především nádhernou okolní přírodou. Starostou obce je již druhé volební období Quido Vlk.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajských kol soutěže se uskuteční v průběhu srpna. Celostátní kolo, do kterého postupují vítězové krajských kol, pak bude vyhodnoceno na přelomu srpna a září. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2016 bude vyhlášen 17. září v Luhačovicích.

Zdroj informací zde.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

08.12.2023 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit