oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Poslední červencovou sobotu při Anenské pouti se Boží Dar zalidnil

Poslední červencovou sobotu při Anenské pouti se Boží Dar zalidnil

V sobotu 29. července se na Božím Daru konala tradiční pouť ke svátku sv. Anny, které je zasvěcen místní kostel. Nápis na plakátu zval: „Přijďte si užít pohodu a zábavu do srdce Krušných hor na Boží Dar." Oprávněně.
Řezbář Daniel Krejčí z Kynšperka nad Ohří ukazuje nekonečný dřevěný řetěz. Vyřezával ho po večerech dva roky a má pro něj nevyčíslitelnou hodnotu.
Celkem 6 fotografií

Řezbář Daniel Krejčí z Kynšperka nad Ohří ukazuje nekonečný dřevěný řetěz. Vyřezával ho po večerech dva roky a má pro něj nevyčíslitelnou hodnotu.

FOTO: Vladimír Uhlíř
Autor Vladimír Uhlíř

Propagátor činnosti organizací, které se věnují práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase.

RSS

Napište článek o dění ve vašem okolí. Stalo se něco zajímavého? Má se něco zajímavého stát?

Včera 9:49

Byl krásný slunečný den. Náměstí plné stánků a lidí. Někteří se jenom procházejí, jiní posedávají na trávníku i lavičkách a vážně nikam nespěchají. Tohle jen tak někde neuvidíte. A všeho tu byl dostatek...

Na mlsání: mandle, lískové ořechy nebo arašídy v karamelu, sušené nesířené a neproslazované ovoce, pečené müsli, cukrová vata, trdelníky, štrůdl, borůvkové koláče, jáhelník a obří croissanty.

K jídlu: špíz, klobása, steak z tuňáka s grilovanou zeleninou a čerstvým salátem, divočák na seně, zvěřinový gulášek, zelná polévka, Krušburger i chlebík se škvarkovou a koprníkovou pomazánkou.

K pití: mošt, medovina, borůvkový koktejl, bezová limonáda, dobrá káva a pivo Krušnohor.

Pro děti: velké háčkované plyšáky, krabičky, štěstíčka za korunu i deset, dupačky a čepičky, „ptačí" čepice, „kočičí“ polštářky, látkové panenky a zvířátka nebo dřevěné klukovské meče.

Pro ženy a dívky: originální stylové oblečení, trička s motýly, textilní tašky barevně zdobené znameními zvěrokruhu, úžasné sukně 3 v 1, pestrobarevné dámské šortky, štrikované dámské plédy, recyklovaná móda ručně pomalovaná a nápadité kabelky.

Do kuchyně: med, zelenina sušená i bez chemie konzervovaná, koření a marinády bez glutamátu, běžné i exotické koření, bylinné sirupy a oleje, ale také keramické hrnečky a čajové konvice, dřevěná kuchařská prkýnka, keramické hrníčky a bábovkové formy, konvičky na mléko, krouhač zelí, růžový porcelán či mlýnek na mák.

Pro krásu: korálkové náramky, drahé kameny a náhrdelníky jimi zdobené, náušnice, přívěšky na krk, prsteny, knoflíky keramické i perleťové, porcelánové a keramické korále, smaltované šperky z chirurgické oceli, titanu a dalších ušlechtilých kovů.

Do domácnosti: látkové plněné podsedáky, voňavá bylinková mýdla ve tvaru květů, glycerinová mýdla s bambuckým máslem, voňavé barevné voskové svíce, bylinné masti, sušené květiny jako živé, lucerny, sněžnice, věšák i starý budík.

Pro radost a pro štěstí: od kováře zvonky, přívěšky, hřeby, vidlice ke krbu a podkovy pro štěstí, od řezbáře vánoční ministromečky a svícny, dřevěné andělíčky, srdce upletená z pedigu případně dřevěné husy z fousatých stromových kořenů.

Pro zdraví: ovocné a bylinné čajové směsi k dennímu pití vhodné i pro děti, těhotné a kojící ženy, ovocné čaje bez ibišku Krásenské čajování a bylinné směsi podle Boženy Kamenické.

Návštěvníci si poslechli autorské čtení Rozmar Kopecké, flašinetáře nebo kytaristu s trampskými písničkami, sledovali řezbáře Antonína Dorazina z Abertam tvořícího elektrickou pilou a vrtačkou s nástavci.

Nejenom muži obdivovali historické motocykly - moped Stadion, ČéZetu, moped Jawa a motorku s lodičkou. Relaxaci pro všechny zájemce nabídla muzikoterapeutka Jana Jiříková při skupinovém bubnování.

Děti se vozily na dřevěném kolotoči Al Rašíd s lidským pohonem, střílely z kuší, houpaly se na houpačkách, čekaly ve frontě u malování na obličej a sledovaly divadlo v parku.

Všichni na letošní Anenské pouti na Božím Daru v srdci Krušných hor si pohodu a zábavu opravdu užili.

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/karlovarsky-kraj/karlovy-vary/2236-45832-posledni-cervencovou-sobotu-pri-anenske-pouti-se-bozi-dar-zalidnil.html

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

21.04.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit