oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Karlovarský kraj vyhlásil výsledky Ligy odpadů

Karlovarský kraj vyhlásil výsledky Ligy odpadů a dalších soutěží v třídění

Karlovarský kraj vyhlásil 21. září na hradě Seeberg výsledky celoroční soutěže obcí ve sběru využitelných složek odpadu s názvem Liga odpadů, dále soutěže obcí ve sběru drobného elektra s názvem EZ – Liga a soutěže obcí ve sběru velkých elektrospotřebičů 2016.
Autor Alena Lochmannová

Členka Syndikátu novinářů České republiky.

RSS

Napište článek o dění ve vašem okolí. Stalo se něco zajímavého? Má se něco zajímavého stát?

pátek 22. září 2017, 11:02

„Karlovarský kraj se snaží podporovat třídění odpadů a napomáhat osvětě v této oblasti. Velkou práci ale v tomto ohledu odvádějí především starostové ve městech a obcích, protože motivují naše občany ke stále lepším výsledkům v třídění odpadů a neustále zlepšují hospodaření a systémy nakládání s odpady,” zdůraznila hejtmanka Jana Vildumetzová během slavnostního vyhlášení výsledků.

Ve všech třech soutěžích se hodnotily obce ve dvou kategoriích - obce do 1000 obyvatel včetně a obce nad 1000 obyvatel.

„Do soutěže jsou automaticky zahrnuty všechny obce, které mají se společností EKO – KOM, a. s., Asekol, a.s. a ELEKTROWIN, a.s., uzavřenou smlouvu o zpětném odběru,” vysvětlil krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiku Karel Jakobec.

Karlovarský kraj s těmito společnostmi spolupracuje už řadu let a díky podpoře v oblasti environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty pro občany a obce našeho kraje se daří postupně zlepšovat třídění odpadů v Karlovarském kraji.

V čele jednotlivých kategorií skončily následující obce: Boží Dar, Františkovy Lázně, Šemnice, Jáchymov, Tatrovice, Velká Hleďsebe.

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit