oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Mezinárodní rada doporučila krušnohorské hornické památky do UNESCO

Mezinárodní rada doporučila krušnohorské hornické památky do UNESCO
23. května 2019 8:40
Padla poslední, ale velmi podstatná překážka bránící krušnohorským hornickým památkám v zápisu do UNESCO. Ministerstvo kultury dostalo od Mezinárodní rady pro památky a sídla (ICOMOS) zprávu, že doporučuje Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří coby památku světového dědictví. Po odborné stránce tak zápisu nestojí nic v cestě.

Prostorná těžební jáma dolu Mauritius, kterou končí štola Kryštof.
Další 4 fotografie v galerii

Prostorná těžební jáma dolu Mauritius, kterou končí štola Kryštof. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Šance se tímto krokem velice zvýšila,“ uvedl Michal Urban, ředitel společnosti Montanregion Krušné hory - Erzgebirge a autor české části nominační dokumentace k žádosti o zápis.

Rozhodující slovo bude mít Výbor světového dědictví, který bude o zápisu hlasovat začátkem července v ázerbájdžánském Baku. Pokud bude souhlasit, hornický region se v tu chvíli ocitne v UNESCO.

Michal Urban předpokládá, že poté se bude slavit jak na saské, tak české straně. Některé akce propagující zápis i samotné památky už jsou podle něj dané již dnes, jiné se teprve chystají.

Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/unesco-vstup-hornicke-pamatky-krusnohori-krusne-hory.A190523_477512_vary-zpravy_ba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

24.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit