oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Výstavní expozice v podkroví kostela sv. Anny

Karlovarský kraj

www.kr-karlovarsky.cz

Programy Karlovarského kraje

Program pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na přípravu projektů obnovy a využití kulturních památek a památkově hodnotných objektů v památkově chráněných územích

Projekt: 

„Libreto a komplexní prováděcí projekt realizace výstavní expozice v podkroví kostela sv. Anny“

Kostel sv. Anny prošel kompletní rekonstrukcí a na půdě vznikl prostor nad celou plochou kostela, který město jako vlastník kostela zamýšlí využít jako výstavní / muzejní plochu, kde budou umístěny církevní i světské předměty nalezené při rekonstrukci kostela a při archeologickém průzkumu v kostele. Kostel je od svého otevření v červenci 2021 využíván jak pro církevní účely (např. pravidelné sobotní mše, svátek sv. Anny, vánoční svátky, Velikonoce, Památka zesnulých aj.), tak i pro k prohlídkám pro návštěvníky města, školy, místní obyvatele. Návštěvníci si mohou kostel prohlédnout prozatím v přízemí kostela. Projekt by měl pomoci zpřístupnit i podkroví, které město zamýšlí využít jako výstavní plochu s využitím prezentace barokní krovové konstrukce.

V rámci projektu město připravilo ideový návrh, libreto a prováděcí projekt realizace výstavní expozice. Prováděcí projekt obsahuje projekt interiéru včetně nasvícení prostor a konstrukčního řešení osvětlených vitrín a výstavních panelů. Zpracování výše uvedeného projektu a libreta bude podkladem pro realizaci výstavní expozice v podkroví kostela.
Na projekt byla poskytnuta dotace od Karlovarského kraje.

Výstavní expozice v podkroví kostela sv. Anny

 

Živý kraj

www.zivykraj.cz

 

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“

14.04.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit