oficiální stránky
info@bozidar.cz
+420 603 539 020

Stříbrná stezka - Silberstrasse - 1. investiční etapa

Evropský fond pro regionální rozvojCíl 3

Program Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007 - 2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko

Hlavním cílem projektu je zpřístupnění nových turistických atraktivit, které souvisejí s hornickou minulostí Krušných hor na obou stranách hranice, a obnova a rekonstrukce stávajících hornických památek.
Partnery projektu jsou město Boží Dar jako hlavní partner, saská města Annaberg Buchholz a Breitenbrunn, na české straně jsou to města Jáchymov a Ostrov a občanské sdružení Suchá Kotva z osady Suchá u Jáchymova.
Celkové náklady projektu jsou 3 211 639 EUR, z toho podíl města Boží Dar je 306 195 EUR. Projekt je financován z ERDF z Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007 - 2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

Hlavními aktivitami projektu je vybudování nové expozice hornictví ve městě Ostrov, nová cyklostezka a naučná stezka, v Jáchymově rekonstrukce Hornického náměstí, na Božím Daru bude zpřístupněna stará štola Johanes pro veřejnost, bude zde vybudovaná prohlídková trasa a okolo štoly povede nová naučná stezka. V obci Suchá bude v místním kostelíku umístěna stálá výstava o historii hornictví a budou zde vyznačeny turistické cesty. Město Annaberg Buchholz vybuduje nový navigační a orientační systém pro návštěvníky s vyznačením hornických pamětihodností a revitalizuje budovu Festhalle jako centrum přeshraničních kontaktů. V Breitenbrunnu dojde k opravě technického památníku báňské historie Silberwäsche Antonsthal.

Stříbrná stezka

Kalendář akcí

Nejbližší akce

Komentovaná prohlídka kostela sv. Anny

31.05.2024 17:00 - 19:00

Co je nového?

Nezapomeňte navštívit